Anamur Rotary Kulübü, Madde Bağımlılığına Dikkat Çekti

Anamur Rotary Kulübü “Madde Bağımlılığı İle Mücadele ” konulu Toplumun bilinçlenmesi ve madde bağımlılığı ile ilgili farkındalık yaratma amacıyla düzenlenen etkinlikte, madde bağımlılığının zararlarını içeren broşürleri, yol güzergahındaki esnaf ve yayalara dağıtarak ve bilgilendirme yaptılar.

Anamur Rotary Kulübü “Madde Bağımlılığı İle Mücadele ” konulu Toplumun bilinçlenmesi ve madde bağımlılığı ile ilgili farkındalık yaratma amacıyla düzenlenen etkinlikte, madde bağımlılığının zararlarını içeren broşürleri, yol güzergahındaki  esnaf ve yayalara  dağıtarak ve bilgilendirme yaptılar.


Anamur Rotary Kulübü Dönem Başkanı Sibel Güzel, “Uyuşturucu kullanımının bu kadar yaygınlaşması ve yaş ortalamasının düşmesi ülkemiz için çok acı bir durum.
Uyuşturucu maddelerin kullanımı, insanlarda fiziksel, ruhsal ve davranışsal olarak olumsuz değişikliklere ve ölümcül sonuçlara sebep oluyor.
Madde bağımlılarını topluma  kazandırabilmek  adına, tüm sivil  toplum kuruluşlarının “madde  bağımlılığına karşı  birlikte  hareket etmemiz  gerekiyor”diye konuştu.
Güzel;Dönem boyunca gerçekleştirmeyi planladıkları pek çok sosyal  projenin olduğunu  söyledi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir